Twórcy

Twórcy - czyli najważniejsze osoby biorące udział w projekcie. Chociaż szczerze powiedziawszy, trudno tutaj ustalać ważność, kiedy każdy człowiek, który pomaga i zgłosił się do udziału w tym szaleństwie jest ważny, jak element wielkiej układanki, która bez choćby jednego fragmentu, nigdy nie będzie kompletna.
Jednak ludzi, chętnych do pomocy jest tak wielu, że trudno byłoby o każdym tutaj napisać.

Mimo to postaramy się o nikim nie zapomnieć i, jeśli nawet nie napiszemy zbyt wiele na temat każdej osoby, to na pewno zamieścimy tutaj nazwiska wszystkich, którzy pomogli i w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji naszego projektu. Nazwiska wszystkich tych, o których oczywiście wiemy, bo trudno niestety, wypisać tych, którzy po prostu są z nami myślą i dobrym słowem i wspierają nas duchowo, co również jest niezwykle ważne. To właśnie sprawia, bowiem, że w najtrudniejszych chwilach, widzi się jednak sens swojej pracy i przeszkody stają się łatwiejsze do pokonania.

REŻYSERIA
Siostry Bui - Bui Pictures
Julia Bui Ngoc
Mai Bui Ngoc 
  
Drugi reżyser:
Katarzyna Stefanowicz - animatorka kultury, performerka, autorka scenariuszy, reżyserka, choreografka, twórczyni i współtwórczyni kilkudziesięciu spektakli, projektów plenerowych i scenicznych z dziedziny teatru, tańca i performance art. Absolwentka Akademi Praktyk Teatralnych w Gardzienicach, studiowała na Uniwersytecie Warszawskim i w Akademii Teatralnej. Jest również absolwentką kursu kwalifikacyjnego o specjalizacji taniec współczesny, organizowanego przez MKiDN, oraz kursu instruktorskiego Improwizacja Ruchu i Symbolika Ciała (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen)
https://www.facebook.com/Katarzyna.Stefanowicz

 
SCENARIUSZ
Julia Bui Ngoc - magister sztuki video, reżyser, rzeźbiarka, tancerka, choreografka, założycielka warszawskiej "Szkoły Wachalrzy", wielokrotna mistrzyni Francji w chińskich sztukach walki. Ukończyła z wyróżnieniem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale rzeźby. Jest autorką wielu spektakli i filmów krótkometrażowych. Razem z siostrą Mai były wielokrotnie nagradzane za swoje prace.

Iwona Czapla - absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na wydziale Ukrainistyki, którą ukończyła z dyplomem magistra literatury. Tłumaczka literatury rosyjsko i ukraińskojęzycznej, współpracująca na stałe z wydawnictwem SOLARIS. Współrealizatorka projektu "Encyklopedia Fantastyki" zainicjowanego przez redaktora naczelnego wydawnictwa Solaris, pana Wojtka Sedeńkę. Poza pracą tłumacza zajmuje się promowaniem pięknej książki i organizowaniem różnego rodzaju wystaw z zakresu ilustracji książkowej, fotografii, oraz spektaklów tanecznych.

MUZYKA
Jarek Jóźwik - znany również jako Poń Kolny; dyplomowany pianista o szerokich horyzontach, potrafi zagrać większość utworów lewą ręką, prawą ręką, a także obiema na raz. Swoje pomysły lokuje głównie w znakomitym zespole Łąki Łan. Bywa, że zilustruje muzyką spektakl teatralny lub film. Z jego muzyką każdy obraz nabiera nowych, niepowtarzalnych treści. 

Ifi Ude - kompozytorka, producentka, autorka tekstów i wokalistka. Porusza się po wielu gatunkach muzycznych. Urodziła się w Nigerii w plemieniu Ibo, ale postanowiła zamieszkać w Polsce, w rodzinnym kraju jej matki. Ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim, po czym zajęła się muzyką. Śpiewa po polsku, angielsku i w języku ibo, co dodaje jej utworom niezwykłej tajemniczości i magii, oraz przenosi słuchacza w nieznane obszary rzeczywistości.
Ifi jest autorką muzyki do filmiku zapowiadającego nasz projekt.
Więcej o artystce i jej twórczości przeczytacie na stronie Ifi tutaj.


KOSTIUMY i CHARAKTERYZACJA
Kamila Czerwińska - http://camomillieswitchcraft.blogspot.com/
Magdalena Zimoląg
Iwona Czapla

Kostiumy i charakteryzacja wojowniczek Valdemeny 
Beata Godlewska  

SCENOGRAFIA
Zofia Lubińska - http://zlubinska.iportfolio.pl/
Boro

ZDJĘCIA
Dyrektor zdjęć:
Mai Bui-Ngoc - magister inżynier architektury, reżyser filmowy, operator kamery. Skończyła architekturę na wydziale Politechniki Warszawskiej, jest też absolwentką Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Podobnie, jak siostra, jest wielokrotną mistrzynią Francji w chińskich sztukach walki (kung-fu, wu-shu). Pracowała jako architekt we Francji i Irlandii. Za swoje projekty otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Obecnie działa w dziedzinie wideo-artu i filmu krótkometrażowego. Na jej twórczość wizualną mają wpływ liczne podróże po świecie i wieloletnie doświadczenie w pracy architekta.
Drugi operator:
Severine Walter - http://www.severine-walter.com/
Eric Roturo
Magda Gałka


DŹWIĘK
Nicolas de la Vega 
Filip Krzyżykowski 
Michał Tru'o'ng

REKWIZYTY
Przemysław Pietrzak i
Laboratorium Rzeźby "REAKTOR"

AKTORZY
Kriss de Valnor - Chi-chi Ude
Mojmira - Magdalena Kielar
Valdemena - Ewa Kasprzyk
Derwan - Włodek Dembowski
Wojowniczki - Szkoła Wachlarzy, Ewa Ampulska, Judyta Bulman, Iwona Czapla, Kamila Czerwińska, Magda Gałka, Beata Godlewska, Ania Juniewicz, Hanna Lekmane, Monika Pęconek, Margot Wyrzykowska, Martyna Tejwan, Magdalena Wąsowska, Magdalena Zimoląg, Marysia Koras, Anna Zielińska, Maja Pietruszka, Kasia Borys, Agnieszka Mendel, Genden Czico, Lotta Słodkowska, Anna Zielińska, Marysia Koras, Aleksandra Piecuch, Małgorzata Lindalva Kret, Aksog Celezgr, Tamar Agata Kopydłowska, Marta Zwana Banana, Anna Dzieduszycka

Banda rozbójników - Michał Derlicki i jego grupa kaskaderów Stunt Forces (Tu) Marcin Bąk, Maciej Kwiatkowski, Tomasz Lewandowski, Sławek Kurek; oraz: Nam Bui Ngoc, Boro, Grzegorz Brudnik, Konrad Godlewski, Adam Góra, Rafał Grabowski, Marcin Nowak, Jakub Szymczyna, Arkadiusz Włodarczyk, Konrad Załęski

POMOC
Nieocenionej wręcz pomocy udzieliło nam mnóstwo ludzi. Trudno ich wszystkich wymienić, jednak chcielibyśmy podkreślić, że doceniamy szczerze wszystko, co dla nas robicie, że każde życzliwe słowo i każde wsparcie w internecie i poza nim jest dla nas ważne i dziękujemy każdemu, kto w jakikolwiek sposób, praktyczny, czy emocjonalny, zaangażował się w nasz projekt.
 

Brak komentarzy: